O orgonu - orgonitu

Převzato z orgo.cz

Orgon
Dr. Wilhelm Reich (1897 - 1957) byl rakouský psychiatr a psycholog. Objevil formu volné všudypřítomné energie, kterou nazval "ORGON" a tvrdil, že tato energie, je zastoupena ve všech živých organismech a v celém vesmíru. Dospěl k přesvědčení, že ORGON má kosmický původ a nevzniká v těle, ale člověk je pouze jeho přijímačem. Na principu orgonu později sestrojil i přístroj, jímž dokázal rozhánět mraky na obloze či přivolat déšť. Orgon je také znám pod jinými názvy jako životní energie Qi, Chi, prana, Ki, éter, huna, ódická energie atd.

Orgonit
neboli orgonový transformátor, je zařízení pracující s orgonovou energií. Nepřetržitě do sebe "natahuje" z okolí negativní energii "DOR" a mění ji (transformuje) na energii pozitivní "POR". Nezaměňovat s orgonovým akumulátorem, který do sebe orgon jen "tahá" (nasává), jedno jestli negativní nebo pozitivní, ten hromadí, netransformuje a nepředává.

Základní orgonite se vyrábí ze třech složek - organické, anorganické a přidaného kamene (každý typ kamene působí malinko jinak, ne všechny se vzájemně snesou). Organická složka zde představuje typicky pryskyřici (funguje i smůla ze stromů nebo sádra...), která se vyrábí z ropy a obsahuje krystalickou mřížku. Její funkce je, že do sebe natahuje orgon. Druhá složka je anorganická, složená typicky z kovových (železo, hliník, meď, mosaz, bronz atd. NE nerez nebo olovo!) třísek, špon (ne kroucených), pilin, hoblin, prášku. Její funkce spočívá v tom, že tvoří překážku pro orgon a ten se od částic (kousků) chaoticky odráží, čistí, zrychluje. Je důležitá správná velikost (matice) těchto částic. Poměr organické a anorganické složky by měl být 50/50. Kámen, který se přidává do orgonitu má účel zesilovat a formovat energii a je programovatelný. Při zatvrdnutí pryskyřice, které by mělo být rychlé, působí na kámen značný tlak, který způsobuje tzv. Piezoelektrický jev (schopnost krystalu generovat elektrické napětí při jeho deformování) - kámen funguje jako "zdroj".


ODKAZY K TÉMATU

http://agartha.cz/html/zajimavosti/orgonit/index.php

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=362&highlight=orgon

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=801&highlight=orgon

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=6969

http://www.myslichvost.info/search/label/Orgonit


http://www.jitrnizeme.cz/view.php?nazevclanku=wilhelm-reich-a-orgonova-energie&cisloclanku=2006051701

http://asannam.tripod.com/orgon.htm

www.drwilhelmreich.byznysweb.cz/objeveni-orgonu/